«ترامپ» چه ورزش‌هایی انجام می‌دهد؟

جمعه 21 آبان 1395 04:18 ب.ظ

 

«ترامپ» چه ورزش‌هایی انجام می‌دهد؟

 • «ترامپ» چه ورزش‌هایی انجام می‌دهد؟

  اگرچه دونالد ترامپ خودش را یک گلف‌باز حرفه‌ای توصیف می‌کند ولی حضور او در ورزش بیشتر مادی و بعضاً در سطح مدیریتی بوده است.

  روزنامه «شرق» آورده است: باراک اوباما بسکتبالیست نیمه‌حرفه‌ای است؛ حتی روزی که در آمریكا رأی‌ها را برای ریاست‌جمهوری‌اش می‌شمردند، باز مشغول بازی بسکتبال بود. بدنش «فیتنس» است و چربی اضافه‌ای ندارد. گلف را هم در حد «کری‌خواندن» برای بقیه بازی می‌کند. هاکی روی یخ را هم بلد است و فوتبال به معنای واقعی (در مقابل فوتبال آمریكایی) را دوست دارد و نتایج را دنبال می‌کند. عاشق تیم‌های بزرگ فوتبال آمریكایی است و هر وقت هم که فرصتی دست دهد، دویدن و بدن‌سازی را در اولویت می‌گذارد.

  کیلومترها آن‌طرف‌تر از آمریكا هم ولادیمیر پوتین حاضر است؛ مرد همه‌کاره روس‌ها. جودو را حرفه‌ای دنبال کرده، عاشق سوارکاری و تیراندازی است و به مسابقات نیمه‌حرفه‌ای هاکی روی یخ هم رفته و در آن شرکت کرده. میزبانی جام جهانی فوتبال هم که برای کشورش گرفته است و در عرصه تیم‌داری در فوتبال دستی بر آتش دارد... .

  در این میان جمهوری‌خواهان هم بالاخره قرار شد پشت نامزدی درآیند که سررشته‌ای در ورزش داشته باشد؛ می‌خواستند یکی مثل اوباما را معرفی کنند که حداقل چربی اضافه نداشته باشد. این «تز» مال سال‌های اول ریاست‌جمهوری اوباما بود؛ بعدها جمهوری‌خواهان از ایده‌شان فاصله گرفتند و سرانجام هم که روز گذشته نامزد موردعلاقه‌شان یعنی دونالد ترامپ با چند ده کیلو چربی اضافه رسماً به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریكا معرفی شد.

  دونالد بدن «فیتنسی» ندارد ولی به مجله «سلامت مردان» آمریكا می‌گوید با ورزش‌کردن بیگانه نیست: «من همه ورزش‌ها را امتحان کرده‌ام. همیشه هم ورزشکار خوبی بوده‌ام. همیشه هم کاپیتان تیم‌هایم بودم. هنوز هم گلف بازی می‌کنم و در این رشته تبحر هم دارم».

  در این مورد آخر یعنی بازی‌کردن گلف و تبحر در آن، تقریباً تنها رشته ورزشی است که مستند حضور ترامپ در آن وجود دارد. او با راه‌اندازی تورنمنت‌های مختلف گلف در ایالت‌های آمریكا، از سال‌ها پیش در این رشته ورزشی فعالیت کرده و برای خودش اعتباری به دست آورده؛ نه اینکه مقام‌های حرفه‌ای داشته باشد، بلکه به این خاطر که برگزارکردن تورنمنت‌های گلفش، متقاضیان زیادی داشته است. در این راه هم البته همیشه عادت‌های عجیب داشته؛ مثل همین مورد آخر که تورنمنت گلف پیش‌رویش را قرار است در مکزیک برگزار کند! کشوری که قرار است مرزهایش با آمریكا را با دیوار بپوشاند!

  البته ترامپ با آن دسته از آدم‌ها که می‌گویند گلف ورزش نیست و کمکی به کم‌کردن وزن آدمی و البته فیتنس‌نگه‌داشتن بدن نمی‌کند، مخالفت می‌کند. او می‌گوید: «هرکسی بالاخره باید در هفته چندساعتی هم که شده، وقتش را برای بازی گلف صرف کند؛ ورزش بسیار مهیجی است و ‌شخصاً وقتی گلف بازی می‌کنم، یکی‌، دو کیلویی وزن کم می‌کنم. خوبی گلف این است که شما را از یخچال خانه‌تان دور نگه می‌دارد و نمی‌گذارد با خوردن ‌غذا چاق‌تر شوید».

  کاسبی در  ورزش

  اگرچه دونالد ترامپ خودش را یک گلف‌باز حرفه‌ای توصیف می‌کند ولی حضور او در ورزش بیشتر مادی و بعضاً در سطح مدیریتی بوده؛ او سال ١٩٨٣ تیم نیوجرسی جنرالز را در لیگ فوتبال آمریكایی در سطح پایین راه‌اندازی کرد تا به جنگ لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریكایی برود ولی بعد از سه سال با شکست در رقابت با لیگ اصلی فوتبال آمریكایی، از فعالیت در این عرصه صرف نظر كرد؛ هرچند برحسب علاقه و مثل بسیاری از آمریكایی‌ها، این ورزش را دنبال کرد و حتی سال ٢٠١٤ تا آستانه خرید تیم شیکاگو در فوتبال آمریكایی هم پیش رفت.

  ترامپ حتی مدیریت در دوچرخه‌سواری را هم تجربه کرده است؛ سال ١٩٨٩ و ١٩٩٠ او به همراه چند مولتی‌میلیاردر آمریكایی، طرح پیاده‌کردن «توردوفرانس» در آمریكا با نام «تور آمریكا» را پیاده کرد ولی در نهایت باز هم با عقیم‌ماندن این موضوع، از فعالیت در این عرصه صرف نظر كرد. ترامپ مثل اخلاق ویژه‌ای که دارد، دوستان ورزشکار ویژه‌ای هم انتخاب کرده؛ از دنیس رادمن، بسکتبالیست حرفه‌ای و عجیب NBA گرفته تا مایک تایسون، قهرمان سابق بوکس دنیا که در یک بازه زمانی ترامپ را مجاب به سرمایه‌گذاری در بوکس هم کرد. در واقع تایسون با تیم بوکس باشگاه نیویورک همکاری می‌کرد و از ترامپ برای سرمایه‌گذاری روی بوکسورهای جوان باشگاه کمک گرفت.

  ماجرای حضور رئیس‌جمهور آینده آمریكا در مسابقات WWE (کشتی کج آمریكا) هم که دیگر به همگان ثابت شده است؛ او با سرمایه‌گذاری در این مسابقات که بیشتر جنبه نمایشی دارد، حمایت کشتی‌کج‌کاران آمریكایی را هم با خودش برای انتخابات داشت. ترامپ حتی در یکی از صحنه‌های معروف که ویدئوی آن همه‌جا پخش شده، کنار رینگ، یکی از اعضای تیم رقیب را به باد کتک (نمایشی) می‌گیرد.

  با این‌حال پشت همه آن نمایش‌ها میلیون‌ها دلار پول نهفته بود که این مرد تاجر همه را به جیب زده است. دونالد همین اواخر در یکی از برنامه‌های تلویزیونی‌اش از یک ورزش دیگر هم رونمایی کرده که خودش می‌گوید مثل گلف در آن هم تبحر دارد؛ ورزشی به نام حرف‌زدن!

  خودش می‌گوید: «به‌تازگی فهمیدم حرف‌زدن هم ورزش است! ورزشی که در آن تبحر دارم. من همین چند وقت پیش مقابل ١٢ هزار نفر سخنرانی کردم و بعد متوجه شدم وقتی سخنرانی می‌کنم به خوردن غذا فکر نمی‌کنم! خب، وقتی به خوردن غذا فکر نمی‌کنید، طبیعی است که چاق هم نمی‌شوید».


برچسب ها: «ترامپ» ، چه ، ورزش‌هایی ، انجام ، می‌دهد؟ ،
 

تماشا کنید: مقایسه سرعت شارژ باتری گلکسی اس 7 اج، آیفون 7 پلاس و گوگل پیکسل ایکس‌ال

جمعه 14 آبان 1395 08:11 ب.ظ

 

تماشا کنید: مقایسه سرعت شارژ باتری گلکسی اس 7 اج، آیفون 7 پلاس و گوگل پیکسل ایکس‌ال

 • تماشا کنید: مقایسه سرعت شارژ باتری گلکسی اس 7 اج، آیفون 7 پلاس و گوگل پیکسل ایکس‌ال

  در کنار تمامی محاسن، گوشی‌‎های هوشمند یک ایراد بسیار بزرگ دارند؛ درست در لحظه‌ای که کاربر به تلفن همراه خود نیازمند است، وی را از خدمات خود بی‌نصیبی می‌گذارند، چون بعد از دقایقی هشدار به خاطر تمام شدن باتری، خاموش شده‌اند! این مشکل از آنجایی پدید می‌آید که ظاهر ظریف گوشی‌های هوشمند اجاره استفاده از باتری‌های با ظرفیت بالا را نداده و از طرفی سخت افزار قدرتمندشان شدیدا تشنه انرژی الکتریسیته است. در چنین وضعیتی، شاید نه با کاهش امکانات سخت افزاری، اما با افزایش سرعت شارژ بتوان این مشکل را حل کرد. میان پرچمداران کنونی بازار گوشی‌های هوشمند، کدام یک در این زمینه موفق‌تر عمل می‌کند؟ ویدیو مقایسه سرعت شارژ باتری تصمیم دارد به همین سوال پاسخ دهد.

  در یک مقایسه جدید، این بار مقایسه سرعت شارژ باتری پرچمداران کنونی گوشی‌های هوشمند، کاربر فعال و محبوب یوتیوب، سوپرسارف تی‌وی (SuperSaf TV)، یک رقابت بسیار جذاب میان گلکسی اس 7 اج (Galaxy S7 edge)، آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) و گوگل پیکسل ایکس‌ال (Google Pixel XL) شکل داده تا توانایی‌ یا عدم توانایی این سه گوشی در شارژ سریع باتری مشخص شود. نتایج به دست آمده شما را شگفت زده خواهد کرد.

  برای جلوگیری از قضاوت اشتباه در مورد یک دستگاه در حین مقایسه سرعت شارژ باتری ، این کاربر از شارژر اورجینال هر یک که هنگام خرید در جعبه دستگاه قرار دارد استفاده کرده و حالت پرواز (flight mode) را برای تمامی آن‌ها انتخاب کرده است تا به این روش تاثیرگذاری فاکتورهای جانبی مهم، همچون ارسال و دریافت سیگنال‌های شبکه موبایل، وای‌فای و همچنین بلوتوث را کاهش دهد.

  در مقایسه سرعت شارژ باتری صورت گرفته، هر دستگاه زمانی که فقط یک درصد از ظرفیت باتری آن باقی مانده به شارژر متصل شده است. کاربر مجری این مقایسه سرعت شارژ باتری ، دلیل شروع نکردن فرآیند از زمانی که باتری کاملا خالی شده را نیاز به روشن شدن دستگاه عنوان می‌کند؛ اتفاقی که می‌تواند در کسب نتیجه صحیح و قابل اطمینان تاثیر منفی بگذارد.

  بعد از گذشت نیم ساعت از زمان شروع فرآیند، گلکسی اس 7 اج با رسیدن به میزان 46 درصد، در مقایسه سرعت شارژ باتری این سه دستگاه رقبای خود را با اختلاف بالایی پشت سر گذشت، از آنجایی که گوگل پیکسل ایکس‌ال و آیفون 7 پلاس به ترتیب تنها 24 و 18 درصد از ظرفیت خود را کسب کرده بودند.

  این مسابقه به همین صورت روال خود را ادامه داد، تا آخرین گوشی به خط پایان برسد. بعد از گذشته تقریبا یک ساعت و نیم، گلکسی اس 7 اج حریفان خود را در حالی پشت سر گذاشت که تا چشم کار می‌کرد، در مسیر مسابقه ردی از گوگل پیکسل ایکس‌ال و آیفون 7 پلاس دیده نمی‌شد. با گذشت نیم ساعت از این زمان، گوگل پیکسل ایکس‌ال به عنوان دومین شرکت کننده از خط پایان عبور کرد، اما تا رسیدن شرکت کننده بعدی به خط پایان، زمان بسیار زیادی طول کشید و آیفون 7 پلاس سبب شد تا مقایسه سرعت شارژ باتری حدود سه ساعت و نیم زمان ببرد.

  مقایسه سرعت شارژ باتری نکته بسیار بسیار جالب در مورد این مقایسه سرعت شارژ باتری این است که گوشی ساخت سامسونگ، در حالی با اختلاف قابل توجه زودتر از بقیه دستگاه‌ها ابتدا به نیمه راه رسید و در ادامه زودتر به طور کامل شارژ شد که ظرفیت باتری بیشتری نسبت به دو مدل دیگر دارد. بد نیست بدانید که باتری گلکسی اس 7 اج، گوگل پیکسل ایکس‌ال و آیفون 7 به ترتیب دارای ظرفیت 3450،3600 و 2900 میلی آمپر ساعت هستند.

  همانطور که این کاربر یوتیوب به آن اشاره می‌کند، برخلاف آیفون 7 پلاس، گوشی‌های ساخت سامسونگ و گوگل هر دو به فناوری شارژ سریع مجهز شده‌اند که سبب می‌شود اگرچه همانند دیگر گوشی‌های هوشمند مصرف انرژی بالایی دارند، اما در جبران این مشکل بسیار سریع‌تر نسبت به بقیه عمل کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این موضوع است که شارژر استاندارد آیفون به اندازه شارژری که در جعبه آیپد قرار داده می‌شود قوی نیست، شارژری که البته می‌تواند برای تجدید قوا باتری آیفون نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اما در این مقایسه سرعت شارژ باتری ، نخستین ملاک برای گرفتن نتیجه‌ای قابل اطمینان، استفاده از شارژر استاندارد موجود در درون جعبه دستگاه بوده است.


برچسب ها: تماشا ، کنید: ، مقایسه ، سرعت ، شارژ ، باتری ، گلکسی ،
 

تردید در نرخ انبساط عالم و وجود انرژی تاریک

یکشنبه 9 آبان 1395 09:21 ب.ظ

 

تردید در نرخ انبساط عالم و وجود انرژی تاریک

 • تردید در نرخ انبساط عالم و وجود انرژی تاریک

  پنج سال پیش، اهدای جایزه نوبل فیزیک به دلیل این کشف بود که جهان ما نه تنها در حال گسترش است، بلکه سرعت گسترش و انبساط آن نیز هر لحظه زیاد و زیادتر می‌شود. موضوعی که باعث شد تا محققین در پی علت آن باشند و نقش انرژی تاریک در این انبساط فزاینده را توضیح دهند. اما یافته‌های جدید که در خلاف با داده‌های پیشین است، این سوال را مطرح می‌کند که آیا به واقع سرعت انبساط کیهان ما در حال زیادتر شدن است؟

  دلیل و شاهد سرعت افزاینده انبساط کیهان، بر اساس اندازه‌گیری ابرنواخترهای نوع Ia است. این نوع انفجارهای مهیب خاصیتی بسیار کاربردی دارند. اینکه تمامی آنها موقع انفجار، تقریبا مقدار یکسانی از انرژی را آزاد می‌کنند. اینگونه با مطالعه آنها و اندازه‌گیری روشنایی ظاهری‌شان، می‌توان به فاصله واقعی که از ما دارند، پی برد. اگر این فاصله را با سرعت دورشدن آنها (که از اندازه‌گیری‌های دوپلری بدست می‌آید) ترکیب کنیم، می‌توان به نرخ انبساط عالم در کهکشان‌های دور دست یافت. با مقایسه مقدار این نرخ در کهکشان‌های نزدیک، می‌توان تغییر آن را طی زمان محاسبه کرد. تحقیقات نشان داده که نتیجه این مقایسه این است که کیهان ما در گذشته با سرعتی کمتر از حال حاضر منبسط می‌شده است.

  انرژی تاریک

  پروفسور Subir Sarkar از دانشگاه آکسفورد، به بررسی اطلاعات مربوط به 740 ابرنواختر نوع Ia پرداخته است که این مقدار ده برابر بیشتر از مطالعات قبلی بوده است. هرچند که وی امکان انبساط شتابدار کیهان را کنار نگذاشته، اما نتیجه کارش نشان می‌دهد که کیهان با سرعت یکنواخت در حال انبساط است و خبری از انبساط شتابدار نیست.

  Sarkar و همکارانش تنها به تکرار کارهای پیشین با تعداد بیشتری نمونه بسنده نکرده‌اند. بلکه آنها در تخمین فاصله ابرنواخترهای دور، اثر غبارهای کیهانی و سایر مواردی که می‌توانسته‌اند در روشنایی ابرنواخترها تاثیر داشته باشند، را لحاظ کرده‌اند.

  وی می‌گوید:

  به طور طبیعی کارهای زیادی لازم است تا جامعه فیزیک‌دانان را در مورد این نتایج جدید بتوان قانع کرد. این احتمال کاملا وجود دارد که ظهور مفهوم انرژی تاریک ، نتیجه تجزیه و تحلیل داده‌ها در مدلی باشد که بسیار ساده‌سازی شده است.

  موضوع انبساط شتابدار عالم و تئوری انرژی تاریک برای توضیح آن، افراد زیادی را ناراضی کرده است. کم نبودند کسانی که سعی کردند نشان دهند که این فرضیه کاملا اشتباه است.  اما کار Sarkar ازین جهت اهمیت دارد که در یکی از مراکز پیشگام در تحقیقات فیزیکی انجام گرفته و در ژورنال Nature چاپ شده است. این تحقیق عدم وجود انرژی تاریک را کاملا اثبات نمی‌کند، اما وجود آن را نیز زیر سوال می‌برد و تحقیقات بیشتری در این موضوع را طلب می‌کند.

  تلسکوپ بسیار بزرگ اروپا (EELT) با ابزارهایی که مختص اندازه‌گیری نرخ شتاب عالم است، تجهیز خواهد شد. اما تا سال 2024 ساخته نخواهد شد و تا آن هنگام دانشمندان بایستی بر روی داده‌های محدودی که در اختیار است بحث کنند.


برچسب ها: تردید ، در ، نرخ ، انبساط ، عالم ، و ، وجود ،
 

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic